Download onze app..

..voor de beste ervaring op een mobiel apparaat.

Download voor iOS

Download voor Android

10 vragen aan SV Zwart-Wit'19 trainer Tayeb Labyed

<b>Bent u direct na uw actieve carrière als voetballer gestart als trainer, en zo ja bij welke vereniging?</b> Tijdens mijn 10 jaar dat ik bij Herzogenrath speelde werd ik benaderd door de toenmalige trainer Joe Montanis, oud speler van Alamania Aachen, of ik niet het trainers diploma wilde gaan halen om na mijn voetbalcarrière actief te willen zijn bij Herzogenrath. Natuurlijk wilde ik dat en heb in Duitsland mijn trainersdiploma gehaald waarmee ik in Duitsland tot de Oberliga mocht trainen en in Nederland t/m 2e klasse. Na het behalen van mijn diploma ben ik, zoals door vereniging Herzogenrath toegezegd, gestart als trainer van deze vereniging. <b>Heeft u altijd trainer willen worden en waarom?</b> Ja ik heb altijd de drive gehad om trainer te worden. Trainen is leuk om te doen, ervaring doorgeven aan de jongere generatie, het op het veld blijven staan is wat ik wilde, het contact hebben met spelers en organisatie van een vereniging trekt mij aan. Ik heb het geluk dat mijn echtgenote Diana voor de volle 100% achter mij stond en nog steeds staat, waardoor ik vele jaren mijn hobby kan uitoefenen. <b>Hoe heeft u het eerste seizoen bij SV Zwart Wit `19 ervaren?</b> Mijn ervaring na het eerste seizoen bij Zwart Wit `19 is fantastisch. De betrokkenheid vanuit de gemeenschap naar onze vereniging is uniek. De oud bestuursleden zijn nog zeer actief binnen de vereniging alsook het bestuur. Deze mensen met de vrijwilligers zijn dag en nacht bezig voor hun vereniging, gewoon uniek. Binnen de spelersgroep is een grote saamhorigheid en weten de spelers al het werk dat er wordt verricht binnen de vereniging te waarderen. En staan zij op de jaarlijkse vrijwilligers avond samen technische staf als vrijwilligers paraat. Ook is een unieke ervaring dat spelers materialen opruimen en ook de kleedaccomodatie`s na trainingen schoon maken zonder dat hierom gevraagd dient te worden. <b>Met welke doelstelling gaat U het nieuwe seizoen in? Afgelopen seizoen eindigde u op de 5e plaats en behaalde u met het team een periodetitel.</b> Samen met mijn assistent trainer Roger Kusters en de mensen van de technische commissie Marco Meijs en Gaston Ploum is ons streven om komend seizoen weer in de top van onze klasse mee te draaien en wederom een periode titel te behalen.Dit seizoen vinden wij dat de klasse sterker is geworden als vorig seizoen, kijk alleen naar de nieuwe vereniginen in onze klasse. Maar als wij dit seizoen minder langdurig geblesseerde spelers hebben moet de door ons gestelde doelstelling haalbaar zijn. <b>Hoe is de vereniging de overschrijvingsperiode doorgekomen?</b> Gezien het grote aantal blessure`s van afgelopen seizoen waarbij wij geholpen zijn door spelers van lagere teams om dit op te vangen was er behoefte om selectie bij elkaar te houden en daar waar mogelijk uit te breiden. Op Robert Vinken na is ons dit gelukt en zijn de volgende spelers bereid gevonden om onze vereniging te komen versterken. Souleymon Rafief – Jim Wellens – Mohammed Loukili van Kerkrade -West. Ivo Simons en John Meijer van Nyswiller. Boris Zinsen – Lesley Looikens en Robin Aichholzer zijn de andere nieuwkomers. Wij hebben met deze spelers gesproken en zijn vol vertrouwen dat zij op zeer korte tijd binnen onze vereniging worden opgenomen. <b>U gaat nu uw 13e jaar in als trainer. Wat is u in al die jaren het meest bijgebleven,hoe kijkt u terug op deze periode en wat is u als trainer tegengevallen.?</b> Dat elk seizoen weer een uitdaging is, maar dat geldt voor iedereen binnen een vereniging.Bij de start begint iedereen weer op nul.Ook het starten bij een nieuwe vereniging is een uitdaging, je begint met het leren kennen van bestuur, vrijwilligers, spelers etc, en bij iedere vereniging is dit anders. Bijgebleven zijn de mooie jaren die ik en mijn echtgenote Diana hebben gehad bij Weltania een unieke vereniging en een ervaring die ik nooit had willen missen.Het eerste seizoen bij Kerkrade West met promotie van de 3e naar de 2e klasse. Hetgeen mij in al die jaren bij Weltania niet gelukt, lukte nu wel. Maar het mooie was dat mijn opvolger Rob Ramakers bij Weltania in zijn 1e seizoen direct kampioen werd. Dus voor mij persoonlijk een dubbel feest. En natuurlijk mijn huidige vereniging Zwart Wit`19. Mijn vrouw en ik hebben hier het gevoel dat we thuis gekomen zijn. Zoals aangegeven de betrokkenheid,maar ook de nuchterheid het niet weglopen van de realiteit. Een zeer sociale vereniging. Enige tijd geleden was een van mijn dochters ernstig ziek en lag in het ziekenhuis en als je dan ziet hoe vanuit de vereniging gereageerd is, hartverwarmend. Een dame, familielid van een van de spelers, had zelfs knuffel gemaakt is het Zwart Wit en deze laten bezorgen dat doet je wat. Ook toen enkele maanden later mijn echtgenote Diana met spoed werd opgenomen in ziekenhuis was de respons enorm en dat doet je wat. Dan voelt het bij mijn huidige vereniging als een warm bad. Teleurstellingen zijn er ook wel geweest maar die wegen niet op tegen het plezier van mijn trainerschap. <b>U staat bekend om uw enorme betrokkenheid bij de vereniging waar u werkzaam bent.</b> Mijn standpunt is als je veel geeft kun je ook veel ontvangen. Ik vind het normaal dat ik naar de jeugdteams ga kijken, meedenk in organiseren van activiteiten zoals sylvester toernooi voor de gehele vereniging. Dit vergroot de betrokkenheid binnen de vereniging enorm. Bij mijn huidige vereniging is het een gegeven dat er na een uitwedstrijd met z`n allen naar het clublokaal cafe Sport gegaan wordt ook dit respecteer ik want ook hier tref je bewoners uit gemeenschap Eys die betrokken zijn bij de vereniging. <b>Welke spelers hebben er uit uw actieve loopbaan een speciale indruk achter gelaten?</b> Dat zijn er drie, Huub Hofland – Jan Wetzels – Loek van Wijk. Zij hebben mij geweldig opgevangen en begeleid toen ik als broekie bij Limburgia ging voetballen. <b>Wat heeft u meegenomen als trainer van de trainers waaronder u gevoetbald heeft?</b> Van iedere trainer leer je wat,van de een de oefenstof,de ander omgang met spelers, of tactisch inzicht en zo zijn er vele zaken die bij mij zijn blijven hangen. Maar het meest heb ik geleerd van mijn trainer Joe Montanis oud speler van Alemania Aachen. <b>Men spreekt vaak over de veranderde beleving, instelling van huidige spelers, wat is hierover uw mening?</b> Daar ben ik het helemaal niet mee eens. Je mag niet gaan vergelijken met vroeger. De tijden zijn veranderd. Vaak werken man en vrouw samen, of moeten werken in weekend. Daarnaast zijn er zoveel activiteiten die er vroeger niet waren. Ik ben er van overtuigd dat de huidige spelers net zo goed willen winnen als zij het veld opgaan als in het verleden. Het is mede de taak van de trainer dat de spelers met plezier komen trainen en hen inzicht te geven wat bestuur en vrijwilligers moeten doen om de spelers hun hobby te laten uitoefenen, en zo te werken aan betrokkenheid van spelers binnen de vereniging. In de Wandelgangen dankt Tayeb Labyed en zijn echtgenote Diana voor de prettige ontvangst en het gegeven dat we uren hebben kunnen praten over het amateurvoetbal. Foto: Kaldenbach vaals